TOW011699 https://flaem.pl/media/catalog/product/cache/6/image/265x/85e4522595efc69f496374d01ef2bf13/k/o/koflator_neospire.png FLAEM FLAEM NS01P00
TOW011699
Ocena
5/5
Podziel się
8 069
8069.00
00
PLN
Cena Netto: 7 471,30 PLN

Opis

Koflator Neospire® jest urządzeniem do fizjoterapii układu oddechowego, szczególnie wskazany do usuwania wydzieliny z tchawicy i oskrzeli w sposób fizjologiczny.  Neospire® działa bez stymulowania kaszlu, bez podrażniania dróg oddechowych pacjenta i bez konieczności współpracy z pacjentem. Koflator  zwany też asystorem kasztu to urządzenie, które  wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych z zalegających wydzieln. Jest szczególne wskazane u osób które mają ograniczoną możliwość oczyszczania dróg oddechowych w sposób fizjlogiczny czyli poprzez odruch kaszlu. Znajduje zastosowanie w takich jednostkach chorobowych jak:  stwardnienie zanikowe boczne, rdzeniowy zanik mięśni, dystrofie mięśniowe, miastenia, uszkodzenie urazowe rdzenia kręgowego, w przewlekłym polio.   Koflator Neospire®  fizjologiczne oczyszczanie dróg oddechowych Usuwanie wydzieliny z tchawicy i oskrzeli odbywa się poprzez przyspieszenie przepływu wydechowego uzyskane za pomocą Systemu Venturiego. Zdolność przyśpieszania systemu jest proporcjonalna do objętości wydechowej pacjenta, ale zawsze przy braku ujemnego ciśnienia w płucach. Pacjent jest podłączony do zaworu przyspieszającego za pomocą ustnika. Podczas fazy wydechu, wydychane powietrze jest przyspieszane przez zawór proporcjonalnie do pojemności oddechowej i szybkości wydechu pacjenta, która musi mieścić się w granicach oddychania w warunkach spoczynku. Przyspieszenie przepływu powietrza wewnątrz dróg oddechowych podczas fazy wydechowej, warunkuje usuwanie wydzieliny bez podrażnienia i bez wysiłku oddechowego dla pacjenta. Cechy koflatra Neospire -Możliwa sanityzacja zaworu modułowego -Możliwość leczenia kilku patologii -Nieinwazyjny PRZYSPIESZENIE PRZEPŁYWU Z SYSTEMEM NEOSPIRE® - NeoSpire® został specjalnie zaprojektowany, aby być higieniczny podczas użytkowania, umożliwiając pacjentowi w stanie spoczynku na podłączenie zaworu do korpusu maszyny, co zapobiega ryzyku skażenia. Uchwyt zaworu NeoSpire® został opracowany w celu zaspokojenia potrzeb starszych pacjentów lub osób o ograniczonej mobilności. Jest on wyposażony w system bezpieczeństwa który zapobiega przypadkowemu zatkaniu. Zawór NeoSpire® ma budowę modułową, dzięki czemu można go zdemontować, wyczyścić i zdezynfekować w przypadku zastosowań dla pojedynczego pacjenta. Jest wykonany z polipropylenu, aby można go było sterylizować w autoklawie. Zawór jest również wolny od ftalanów i nie zawiera bisfenolu.

Koflator Neospire® jest urządzeniem do fizjoterapii układu oddechowego, szczególnie wskazany do usuwania wydzieliny z tchawicy i oskrzeli w sposób fizjologiczny.  Neospire® działa bez stymulowania kaszlu, bez podrażniania dróg oddechowych pacjenta i bez konieczności współpracy z pacjentem.

Koflator  zwany też asystorem kasztu to urządzenie, które  wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych z zalegających wydzieln. Jest szczególne wskazane u osób które mają ograniczoną możliwość oczyszczania dróg oddechowych w sposób fizjlogiczny czyli poprzez odruch kaszlu.

Znajduje zastosowanie w takich jednostkach chorobowych jak: 

  • stwardnienie zanikowe boczne,
  • rdzeniowy zanik mięśni,
  • dystrofie mięśniowe,
  • miastenia,
  • uszkodzenie urazowe rdzenia kręgowego,
  • w przewlekłym polio.

 

Koflator Neospire®  fizjologiczne oczyszczanie dróg oddechowych

Usuwanie wydzieliny z tchawicy i oskrzeli odbywa się poprzez przyspieszenie przepływu wydechowego uzyskane za pomocą Systemu Venturiego. Zdolność przyśpieszania systemu jest proporcjonalna do objętości wydechowej pacjenta, ale zawsze przy braku ujemnego ciśnienia w płucach. Pacjent jest podłączony do zaworu przyspieszającego za pomocą ustnika. Podczas fazy wydechu, wydychane powietrze jest przyspieszane przez zawór proporcjonalnie do pojemności oddechowej i szybkości wydechu pacjenta, która musi mieścić się w granicach oddychania w warunkach spoczynku. Przyspieszenie przepływu powietrza wewnątrz dróg oddechowych podczas fazy wydechowej, warunkuje usuwanie wydzieliny bez podrażnienia i bez wysiłku oddechowego dla pacjenta.

Cechy koflatra Neospire

-Możliwa sanityzacja zaworu modułowego

-Możliwość leczenia kilku patologii

-Nieinwazyjny

PRZYSPIESZENIE PRZEPŁYWU Z SYSTEMEM NEOSPIRE® - NeoSpire® został specjalnie zaprojektowany, aby być higieniczny podczas użytkowania, umożliwiając pacjentowi w stanie spoczynku na podłączenie zaworu do korpusu maszyny, co zapobiega ryzyku skażenia.

Uchwyt zaworu NeoSpire® został opracowany w celu zaspokojenia potrzeb starszych pacjentów lub osób o ograniczonej mobilności. Jest on wyposażony w system bezpieczeństwa który zapobiega przypadkowemu zatkaniu.

Zawór NeoSpire® ma budowę modułową, dzięki czemu można go zdemontować, wyczyścić i zdezynfekować w przypadku zastosowań dla pojedynczego pacjenta.

Jest wykonany z polipropylenu, aby można go było sterylizować w autoklawie. Zawór jest również wolny od ftalanów i nie zawiera bisfenolu.

Dane techniczne

SKU TOW011699
Kod EAN 8018294015268
Grupa produktów Asystory kaszlu
Prowadzący reklamę Novamed.pl S.A
Producent -
Autoryzowany przedstawiciel -
Ryzyka -
Zastosowanie -
Marka FLAEM
Stawka podatku VAT 8%

Pliki do pobrania

Instrukcja obsługi Ulotka Ulotka

Opinie

Bądź pierwszym i oceń produkt

Only registered users can write reviews. Please, log in or register

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.