FLAEM NUOVA S.p.A.

Firma, z siedzibą we Włoszech, jest obecna na rynku od 1966 roku i stała się światowym liderem w produkcji wyrobów terapii aerozolowej i urządzeń oddechowych. 

Flaem Nuova Spa to zespół 120 osób i 20.000 metrów kwadratowych przestrzeni produkcyjnej, magazynowej i biurowej. 

Rygorystyczne procedury operacyjne, drobiazgowe protokoły produkcji i stały monitoring gwarantują najwyższy poziom jakości produktów, jak również przestrzegania wszystkich międzynarodowych norm i przepisów zapewniających bezpieczeństwo konsumentom i satysfakcji w każdej chwili.

BADANIA I ROZWÓJ

Istotną częścią Flaem Nuova Spa jest dział Badań i Rozwoju, obszar dedykowany do rozwoju technologicznego oraz optymalizacji i automatyzacji procesów produkcyjnych. Jest to ważny obszar firmy oferującej innowacje w odpowiedzi na potrzeby rynku. 

Badania jakości i wydajności klinicznej odgrywają ważną rolę w procesie projektowania i produkcji każdego urządzenia wytwarzanego przez Flaem Nuova Spa. W dziale Badań i Rozwoju opracowywane są technologie i komponenty, których celem jest przyśpieszenie procesu rozwoju technologicznego i produkcji. 

Firma Flaem Nuova Spa dzięki działowi Badań i Rozwoju dysponuje 75 międzynarodowymi patentami i ponad 20 znakami towarowymi zarejestrowanymi na całym świecie.

JAKOŚĆ I PRODUKCJA

Jakość i niezawodność to podstawa dla linii produkcyjnej w branży elektro-medycznej. Fundamentalne wartości jakie przyświecają całej działalności Flaem Nuova to innowacyjność, kontrola jakości i zgodności oraz certyfikacja. 

Produkcję w Flaem Nuova Spa można scharakteryzować jako proces wytwarzania, który wciela pełną kontrolę zapewniając wysoką wydajność i optymalną koordynację zasobów ludzkich. Ta metoda organizacyjna zapewnia pełną kontrolę jakości produktu.

Poszczególne jednostki są kontrolowane na każdym etapie produkcji zarówno tym zautomatyzowanym jak i obsługiwanych ręcznie przez operatorów o wysokiej specjalizacji w produkcji. Wszystko to jest dodatkowo wspierane przez ciągłe testowanie na każdym etapie  procesu produkcji. 

CERTYFIKATY

Flaem Nuova Spa działa według ściśle określonych procedur operacyjnych i wymagających protokołów produkcyjnych zapewniających wysoki poziom jakości i integralności produktu, którego głównym celem jest bezpieczeństwo użytkownika końcowego. 

Firma działa w oparciu o system jakości certyfikowany do normy ISO 13485: 2012 i ISO: 9001: 2008 oraz zgodnie z wymogami dyrektyw europejskich. 

Każdy materiał stosowany jest antyalergiczny i biokompatybilny zgodnie z normą europejską EN 10993-1 "biologiczna ocena wyrobów medycznych". 

Wiarygodność produktów jest gwarantowana przez Europejski znak CE0051 oraz rejestrację w US FDA. 

Jakość produktu i ścisłe przestrzeganie obowiązujących przepisów jest również zagwarantowane poprzez monitorowanie produktu i systemu produkcji przez najbardziej prestiżowe międzynarodowe organy homologacyjne IMQ, KEMA TÜV Rheinland oraz znak CSA.

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.