Coraz częściej słyszymy o negatywnym wpływie czynników zewnętrznych na jakość oddechu. Współczesny tryb życia sprzyja nałogom. W konsekwencji – nasze drogi oddechowe, płuca i oskrzela narażone są na patologiczne zmiany i choroby. Wymagają dogłębnego leczenia lub chociażby odpowiedniej profilaktyki. W tym przypadku z pomocą przychodzi nam terapia inhalacyjna. W jej obszarze nastąpił niezwykle widoczny rozwój. Opinie jednoznacznie wskazują, że nebulizacja, czyli używanie inhalatora dla dzieci i dorosłych poprawia jakość oddychania.

flaem 4 neb

Inhalator dla dzieci i dorosłych

Działanie inhalatora opiera się na wytwarzaniu aerozolu. To w nim poprzez użycie odpowiedniego środka do nebulizacji zawieszone zostają cząsteczki danej substancji. Wspomniane cząsteczki wnikają do dróg oddechowych przez usta i nos. Podczas dalszej drogi oddziałują na krtań, gardło i tchawicę. Ostatecznie docierają do płuc. Sposób i miejsce osadzania się substancji wbrew pozorom nie są jednakowe dla wszystkich wielkości cząstek. Między innymi z tego względu precyzyjne użycie inhalatora wiąże się z posiadaniem przez urządzenie odpowiednich funkcji. Ważne są też cechy przystosowane do potrzeb użytkownika. Inhalator dla dzieci powinien leczyć na przykład: katar, gardło, krup, zapalenie oskrzeli i płuc.

Ranking inhalatorów

Inhalator z pierwszego miejsca rankingów powinien w pełni wykorzystać potencjał terapeutyczny nebulizatora. Taki nebulizator powinien skupić się na leczeniu wyłącznie wybranych części układu oddechowego. Urządzenie powinno mieć funkcję regulacji, która pozwala wybrać pacjentowi żądaną wielkość cząsteczek. Przykładowo – inhalator Flaem4Neb posiada aż 4 tryby pracy. Dzięki trybom możemy dostosować wielkość cząstek i prędkość nebulizacji. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na dotarcie zawiesiny dokładnie tam, gdzie jest to konieczne.

Rodzic może ustawić inhalator dla dzieci w 4 ustawieniach:

Cząsteczki większe niż 7 μm. Nebulizator w pozycji 0. Dla górnych dróg oddechowych. Duża prędkość nebulizacji.

Cząsteczki większe niż 5 μm. Nebulizator w pozycji 1. Do leczenia obszaru tchawiczo- oskrzelowego.

Cząsteczki między 3 a 4 μm. Nebulizator w pozycji 2. Do leczenia oskrzeli.

Cząsteczki między 2 a 3 μm. Nebulizator w pozycji 3. Lekarstwo dociera do pęcherzyków płuc.

flaem 4 neb

Inhalator siateczkowy, membranowy czy parowy?

Tylko inhalator pneumatyczno tłokowy daje możliwość nebulizacji wszystkich leków. Dodatkowo niektóre pozwalaja też na ustawienie wielkości cząsteczek. Zmiana trybu pracy powinna być maksymalnie prosta. Inhalator 4Neb pozwala na modyfikację wielkości cząsteczek przez przekręcenie pokrywy RF9. Dla osiągnięcia najlepszych efektów terapeutycznych dobrej jakości inhalator powinien ograniczać rozproszenie leku. Dzieje się tak poprzez zastosowanie odpowiedniego systemu zaworów.

Istotna jest również higiena. Warto zwrócić uwagę na łatwość montażu i demontażu. Czyszczenie może być zdecydowanie dokładniejsze. Nie bez znaczenia pozostaje więc fakt, że nebulizator RF9 i przystosowane do niego akcesoria można czyścić, dezynfekować i sterylizować.

Inhalator dla dziecka z apteki lub internetowego sklepu medycznego

Inhalator to sprzęt, który będzie służyć nam przez bardzo długi czas. Na rynku, cenione są urządzenia wykonane z materiałów antyalergicznych. Inhalatory i akcesoria pozbawione ftalanów i BPA. Skuteczność inhalatora potwierdzają badania laboratoryjne oraz certyfikaty. Formalnym wyznacznikiem jakości tego typu sprzętu bez wątpienia jest zgodność z europejskimi normami, dotyczącymi wyrobów medycznych.

Pozytywy wpływ inhalacji znany nam jest już od dawna. Rozpoczęcie działań profilaktycznych i wdrożenie dobrze dobranej terapii bez wątpienia pozwoli nam utrzymać lepszą jakość oddechu. Przyniesie to długofalowe, pozytywne skutki dla całego organizmu.

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.